Trójske bahno v Šuranoch

V sobotu 27.7.2019 sa v Šuranoch uskutočnilo zaujímavé športové podujatie – prekážkový krosový beh Trójske bahno. Usporiadateľmi tohto podujatia  boli Dom Matice slovenskej v Šuranoch, Miestny odbor Matice slovenskej v Šuranoch a Občianske združenie Hrádocká Venuša.

Pre súťažiacich bola  pripravená 7,5 km dlhá trasa, na ktorej sa nachádzalo 33 prekážok. Na beh sa prihlásilo 56 súťažiacich. Podujatím prítomných sprevádzal riaditeľ pretekov a zároveň riaditeľ Domu Matice slovenskej v Šuranoch p. Vašek Valenta. Pred behom súťažiaci absolvovali rozcvičku s Lenkou z Pohybového štúdia 3 v Šuranoch. 
Pred začiatkom behu si musel každý bežec zapamätať svoje heslo, ktoré bolo vytvorené z náhodných písmen. Všetci súťažiaci obdržali v cieli medaile, špeciálne vyrobené pre tento beh. Po dobehnutí všetkých bežcov do cieľa boli vyžrebovaní 4 náhodní bežci, ktorí museli povedať svoje heslo a následne dostali ceny od sponzorov podujatia. 
Po behu bol pre prítomných pripravený vynikajúci guláš a minerálka. Pre nepriazeň počasia počas dňa bol sprievodný program zrušený. Ďakujeme všetkým usporiadateľom, dobrovoľníkom, pomocníkom, sponzorom a samozrejme aj účastníkom, že pomohli usporiadať toto podujatie. Tešíme sa na další ročník behu.

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *